Elon Musk w ostatnim czasie przyznał, że chce aby każdy dom stał się elektrownią zdolną do wytwarzania i przechowywania energii. Oczywiście całość miałaby się odbywać z wykorzystaniem produktów Tesli. Domowe elektrownie miałyby wytwarzać wystarczającą ilość energii, aby część oddać do sieci energetycznej.

Elon Musk oszalał?

Tesla od dłuższego czasu inwestuje w rozwój fotowoltaiki i magazynowania energii elektrycznej. Muskowi zależy teraz na ekspansji Tesli i zamiany naszych domów w sieć elektrowni słonecznych.

“To pomyślna przyszłość zarówno dla Tesli, jak i dla sieci przemysłowych. Jeśli tak się nie stanie, dostawcy energii nie będą w stanie obsługiwać swoich klientów” – mówił Musk.

Przypomnijmy, że aktualnie Tesla nie sprzedaje już samych magazynów energii, dlatego też w przypadku chęci zakupu trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Aktualnie sama instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,08 kW kosztuje około 31 tys. zł. Akumulator Tesla Powerwall 2 kosztuje około 45,5 tysiąca złotych. Łącznie zatem plan Muska kosztowałby każdą rodzinę około 76 tysięcy zł.

źródło: WP Tech

פויליש גרופּע סמאַרט היים פון סמאַרטמע

פויליש גרופּע Xiaomi פון SmartMe

סמאַרטמע פּערמאָושאַנז

פֿאַרבונדענע אַרטיקלען